^Wróć na górę
  • 1 Kamil zdobywa Rwandę!
    Kamil okazał się najlepszy w historycznej, pierwsze edycji Challengera w Rwandzie.
  • 1 Davis Cup: Uzbekistan - Polska 0:4!!!
    W dniach 2-3 reprezentacja Polski z Kamilem w składzie pokonała Uzbekistan 4:0 w rozgrywkach Davis Cup
  • 1 Zwycięstwo w ITF w Monastyrze
    o 13 miesiącach bez gry Kamil zdobył 9 tytuł w karierze w turnieju ITF Futures w Monastyrze
  • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
    We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
  • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
    W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
  • 2 Kamil blisko megasensacji
    W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
  • 3 Florian Mayer pokonany!
    W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
  • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
    Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
  • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
    W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
  • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
    Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
  • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
    Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
  • 8 Finał Challengera w Tashkencie
    Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 440
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)

Romania F4 Futures - Życiowy sukces Kamila

ZOBACZPo nieudanym turnieju w Bukareszcie, Kamil wraz trenerem Ulczyńskim przenieśli się do miejscowości Bacau, gdzie od poniedziałku (25.05) Szumi rozpoczął turniej główny dużego futuresa Trofeul MUNICIPIULUI BACAU (clay) z pulą 15.000 USD + hospitality.

Forma przyszła szybciej niż można się było spodziewać. Piotrkowianin zanotował największe zawodowy sukces w karierze - zdobył czwarty zawodowy tytuł, pierwszy tej rangi.

Początek turnieju nie wyglądał optymistycznie. dwa wygrane tie-breaki w I rundzie, ale z meczu na mecz było coraz lepiej. Zwieńczeniem był mecz finałowy z Rumunem Dragosem Dimą, który w poprzednim turnieju dał Szumiemu porządnego łupnia 1/6, 3/6.

Kamil nie pozwolił się Dragosowi długo czekać i w niewiele ponad godzinę rozgromił go 6/1 6/2!!! Rywal przez cały mecz nie wypracował ani jednej sytuacji na przełamanie! Jak sam Szumi przyznał po meczu "Ja zagrałem taki tenis, jaki chciałbym grać :))Teraz chwile się pocieszę, odpocznę i pojadę na eliminacje jakiegoś challengera".

Wszystko wskazuje na to, że 8 czerwca Kamil wskoczy na najwyższą życiową pozycję TOP 300 :)

ZOBACZ ZOBACZ ZOBACZ

ZOBACZZOBACZZOBACZ

SINGIEL

ITF ProPo miesięcznej przerwie, w czasie której Kamil odstawił rakietę, a skoncentrował się nauce, nie jest łatwo wrócić szybko do formy.

W meczu I rundy piotrkowianin pokonał Rumuna Nicolae Frunzę 7/6(4), 7/6(3). Niepewna gra w dwóch dwóch setach oraz solidne, pewnie wygrane tie-breaki - tak można krótko opisać ten mecz. Jak sam Kamil mówi: "lepiej wygrać po słabej grze, niż przegrać po ładnej". Na szczęście w kolejnych starciach gra Kamila wyglądała już coraz lepiej.

ZOBACZZ kolejnym rywalem - Litwinem Lukasem Mugeviciusem, aktualnie uplasowanym na 588 miejscu w rankingu ATP Kamil nigdy nie grał, ale niedawno mógł go poznać podczas meczu Pucharu Davisa Polska - Litwa, gdzie Lukas był zawodnikiem rezerwowym składu Litwy. Mecz zaczął się zwycięstwem 6/4 rywala. Kamil wypracował sobie wiele możliwości na zwycięstwo w tym secie, lecz nie wykorzystał tych szans. Dwa kolejne sety to już solidna gra Szumiego i pewne zwycięstwo 4/6, 6/1, 6/1.

O półfinał zawodnik z Piotrkowa zagrał z Amerykaninem Michaelem Mmohem. Był to już drugi mecz Kamila z tym zawodnikiem, drugi zwycięski (pierwszy w juniorskim Eddie Herr International, gdzie Szumi sięgnął po tytuł).

Mecz zagrany na wysokim poziomie, dużo lepiej radził sobie Kamil z wiejącym wiatrem. Wynik 6/4, 6/4. Michael za kilka dni rozpocznie zmagania w turnieju głównym Roland Garros, dzisiaj musiał uznać wyższość Kamila.

Aby zagrać w finale Kamil musiał zagrać jeszcze lepiej, gdyż po drugiej stronie siatki stanął bardzo dobrze dysponowany na tym turnieju Belg Yannik Reuter (ATP 373).

Mecz rozpoczął się fatalnie. Kamil nie potrafił znaleźć rytmu gry, co rywal wykorzystał i doprowadził do szybkiego prowadzenia 3:0. Później Szumi wszedł na właściwe tory i odrobił straty 4:3. Set zakończył się zwycięstwem Piotrkowianina 6/4.

Drugi set był już bardziej wyrównany. W końcówce zawodnik trenera Ulczyńskiego wywalczył przełamanie i utrzymał własny serwis do końca wygrywając 6/4 6/4.

O największy tytuł w karierze zawodowej Kamil zagrał z Dragosem Dimą z Rumunii, z którym przegrał  kilka dni wcześniej w poprzednim futuresie. Tym razem to Kamil królował na korcie i pewnie zwyciężył 6/1 6/2.

DEBEL

Nicolae Frunza z partnerem Andrei Apostolem (obaj z Rumunii) zrewanżował się Kamilowi w grze podwójnej wygrywając 6/3 6/3. Szumiemu partnerował Serb Miki Jankovic.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.