^Wróć na górę
  • 1 Kamil zdobywa Rwandę!
    Kamil okazał się najlepszy w historycznej, pierwsze edycji Challengera w Rwandzie.
  • 1 Davis Cup: Uzbekistan - Polska 0:4!!!
    W dniach 2-3 reprezentacja Polski z Kamilem w składzie pokonała Uzbekistan 4:0 w rozgrywkach Davis Cup
  • 1 Zwycięstwo w ITF w Monastyrze
    o 13 miesiącach bez gry Kamil zdobył 9 tytuł w karierze w turnieju ITF Futures w Monastyrze
  • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
    We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
  • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
    W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
  • 2 Kamil blisko megasensacji
    W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
  • 3 Florian Mayer pokonany!
    W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
  • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
    Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
  • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
    W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
  • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
    Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
  • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
    Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
  • 8 Finał Challengera w Tashkencie
    Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 440
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)

Życiowy sukces Kamila! Finał w Challengerze w Maroku

logoKolejnym przystankiem w planach Kamila jest Maroko, gdzie Szumi weźmie udział w dwóch challengerach.

Pierwszy z nich "Morocco Tennis Tour Mohammedia" w miejscowości Mohammédia z pulą €42,500 został rozegrany w dniach 5-10 października 2015.

Na marokańskiej czerwonej mączce Kamil rozegrał turniej życia bijąc kolejne własne rekordy!!!

ZOBACZW piątek pokonał 61 zawodnika świata Pablo Carreno Bustę (ESP) 6/1 6/1!!!

O pierwsze w karierze zwycięstwo 19-latek z Piotrkowa Trybunalskiego walczył z innym Hiszpanem Roberto Carballesem Baeną (ATP 139).

Zawodnicy skrzyżowali już raz rakiety w 2014 roku w hiszpańskiej Cartagenie. Wówczas Kamil wygrał 1/6 7/6 6/3.

Mecz finałowy niestety został rozegrany w dwa dni. W pierwszy Roberto utrzymał nie bez problemów serwis, a następnie deszcz uniemożliwił kontynuowanie meczu.

ZOBACZPojedynek został wznowiony o godzinie 12 naszego czasu w niedzielę. Pierwszy set to przyjemne dla widza wymiany, ciekawe rozwiązania i walka o każdy punkt obu finalistów. O losie seta miał zdecydować tiebreak. Tu niestety lepszy okazał się Baena. Trzeba jednak przyznać, ze Kamil w tym secie miał wyjątkowego pecha: 3 razy po taśmie piłka wtoczyła się na jego kort.

W drugiej odsłonie Szumi walczył, choć widać było, że jest mniej pewny swoich uderzeń, co wykorzystał rywal.

7/6(4) 6/2 zwyciężył Roberto Carballes Baena. Dla Kamila to jednak bardzo udany turniej. Nie udało się postawić kropki nad i, ale pokazał, że tkwi w nim potencjał i może wygrywać z najlepszymi.

Wspaniałym występem w Mohammedii wywalczył sobie, oprócz 51 punktów do rankingu, także specjalną przepustkę (special exempt) do głównej drabinki zawodów, które w kolejnym tygodniu odbędą się w Casablance. Jego rywalem w I rundzie marokańskiego turnieju będzie nienotowany aktualnie w rankingu ATP zawodnik gospodarzy, występujący z dziką kartą Amine Ahouda.

Ten mecz we wtorek.

ZOBACZZOBACZZOBACZZOBACZZOBACZ ZOBACZ

KWALIFIKACJE:

KLIKNIJ!Do ostatniej chwili Kamil obserwował listę zgłoszeniową, na której zatrzymał się jako pierwszy rezerwowy. Niestety nikt z drabinki głównej się nie odwołał, więc Szumi przystąpił do rozgrywek kwalifikacyjnych. Do awansu wystarczył mu jeden mecz. I tak się stało. Polak pokonał 7/5, 6/1 reprezentanta gospodarzy Younesa Rachidiego.

TURNIEJ GŁÓWNY:

W Main Draw los przydzielił mu solidnego Francuza Mattiasa Bourgue (ATP 202, a był już 178). W starciu z Szumim jednak 21-latek nie pokazał argumentów, które pozwoliłyby mu wygrać. Z 5 asami, wygranymi 62 punktami ze 103 rozegranymi i z wynikiem 6/2 6/2 do II rundy awansował zawodnik Jakuba Ulczyńskiego.

Kolejny rywal Hiszpan Inigo Cervantes, rozstawiony w turnieju z nr 5, plasujący się w rankingu zawodowym na 103. miejscu był poważnym wyzwaniem dla Kamila. 25-latek tym turniejem chciał wkroczyć do TOP 100 ATP.

Mecz stał na wysokim poziomie mimo wietrznej pogody. Widzowie mogli oglądać wiele ciekawych akcji i długich wymian. Jedynie z serwisem obaj zawodnicy mieli problemy.

W tenisie Kamila widać było różnorodność, walkę o każdy punkt i bardzo dobre przygotowanie fizyczne. Po zwycięstwie 6/2 w pierwszym secie, w drugim prowadził już 4:0, jednak rywal zdołał zbliżyć się do wyniku 4:3. Na więcej Szumi mu nie pozwolił zamykając mecz z wynikiem 6/2 6/3.

ZOBACZ

KLIKNIJ!Po zwycięstwie nad Inigo Cervantesem Kamil awansował do trzeciego ćwierćfinału w karierze. Hiszpan był także najwyżej uplasowanym zawodnikiem w rankingu ATP, którego pokonał Kamil w swojej karierze. Tak było do czwartku :)

W walce o półfinał poprzeczka została podniesiona jeszcze wyżej, gdyż na drodze Kamila stanął bardzo dobrze dysponowany w ostatnich miesiącach Włoch rozstawiony z nr 4 Marco Cecchinato (ATP 82).

Kamil nie wystraszył się rywala i odważnie rozpoczął mecz. Długie, bardzo ciekawe wymiany, ciekawe rozwiązania i odważne, trafne decyzje spowodowały, ze Szumi prowadził już 4/0, a następnie zakończył seta 6/1.

Druga odsłona bardziej wyrównana. Jednak Włoch nie potrafił powstrzymać rozpędzonego Kamila i po 61 minutach Piotrkowianin mógł cieszyć się pierwszym w karierze półfinałem w Challengerze oraz pokonaniem tenisisty z TOP 100!!!

Polak posłał siedem asów i wykorzystał pięć z siedmiu break pointów. Ze 102 wszystkich rozegranych punktów aż 61 padło łupem piotrkowianina

ZOBACZ

W piątek zapisał na swoim koncie kolejnego najwyżej pokonanego zawodnika z TOP 100 - najwyżej rozstawionego w turnieju Pablo Careno Bustę (ESP) - ATP 61!!!

W starciu z tak utytułowanym rywalem Szumi zanotował pięć asów, obronił siedem break pointów i wygrał 58 z 91 wszystkich rozegranych punktów. Serwis Hiszpana przełamał aż pięciokrotnie. Grę Kamila cechowała regularność, odrzucanie rywala pod końcową linię. W kluczowych momentach nie zawodził także serwis. Mecz zakończył się zwycięstwem 6/1 6/1 w niespełna godzinę.